První školní pololetí je za námi, což je celkem dobrá příležitost ohlédnout se zpět a pochválit se za všechno to úsilí a snahu, kterou si studenti i učitelé vzájemně věnovali. 

Ne vždycky se ale okamžik vysvědčení pojí s pohodovou, pozitivní atmosférou. A o tom je tak trochu i následující vtip.

BLAGUE :

BULLETIN SCOLAIRE

C’est une mère qui rentre dans la chambre de sa fille et qui trouve, sur le lit vide, une lettre, elle imagine tous de suite le pire. Sur la lettre il y avait écrit :

„Chère maman, chérie, je t’écris pour te dire que j’ai, malheureusement, quitté la maison pour aller vivre avec mon petit copain. S’il te plaît ne me cherche pas, nous allons former une très grande famille dans sa caravane dans la forêt.

Et oui maman, je suis enceinte, enfin, ne t’inquiète pas j’ai déjà 18 ans je suis une adulte et le manque d’expérience que j’ai, mon copain le comblera du haut de c’est 44 ans, de plus j’espère que la science va trouver un remède contre le sida pour guérir Abou mon mec.

Bon, je te laisse, je vais prendre l’avion pour aller au Sri Lanka chez les parents d’Abou, je reviens dans un an et demi pour te présenter tes petits enfants.

Je te fais d’énormes bisous.

Claire

PS: je te raconte des conneries. Je suis chez les voisins, c’était juste pour te dire que dans la vie il y a des choses BEAUCOUP plus importantes que le bulletin scolaire, que tu trouveras sur la table de nuit…
Je t’aime TRES,TRES, fort
.“

VTIP:

ŠKOLNÍ VYSVĚDČENÍ

Matka vejde do pokoje své dcery, kde na prázdné posteli leží dopis. Hned si představuje to nejhorší. V listu stojí:

„Milá maminko, drahoušku, píšu Ti, abych Ti sdělila, že jsem odešla z domova žít se svým přítelem. Prosím Tě nehledej mě. V jeho lesním přívěsu chceme založit velkou rodinu.

.
Ano, mami, jsem těhotná, ale nedělej si starosti. Je mi přece už osmnáct, jsem dospělá a pokud nemám dost zkušeností, jistě je doplní můj přítel, kterému je už čtyřiačtyřicet. Doufám taky, že věda najde lék na AIDS, aby se můj Abou vyléčil. 

.
Loučím se s Tebou, protože chci stihnout letadlo na Srí Lanku k Abouovým rodičům. Vrátím se za rok a půl, abych Ti ukázala vnoučata. 

Posílám Ti velkou pusu. 

Klára

P.S.: Vykládám Ti nesmysly. Jsem u sousedů. Chtěla jsem Ti jenom připomenout, že jsou na světě MNOHEM důležitější věci než je vysvědčení, které najdeš na nočním stolku. 
MOC MOC Tě miluju.“