Pokud se chystáte na svou první cestu do Francie – a chcete si už konečně vyzkoušet, jaké to je „doopravdy“, ve chvíli, kdy se jinak než francouzsky nedomluvíte – nákupy jsou rozhodně vynikající příležitostí, jak použít v praxi, co jste se zatím naučili.

V typických místních obchůdcích, jako jsou boulangeries (pekárny), pâtisseries (cukrárny), ale třeba i na trhu (au marché), který se tradičně ve větších i menších městech koná i dvakrát týdně se při nákupech živě konverzuje. Nakupování je vlastně takový malý obřad, kdy vám prodávající s potěšením ukazuje kvality svého zboží a snaží se vám co nejlépe vyhovět. Vůbec se nemusíte nechat znervózňovat tím, že za vámi stojí další zákazníci. Konverzace prostě k Francii patří jako svébytné a hojně pěstované umění. Naopak stres a snaha hlavně mít všechno rychle v košíku a nezdržovat ostatní je typická pro nás Čechy.

Tak se nebojte inspirovat a teď už se směle pusťte do nácviku frází, které se vám v obchodě budou hodit. Klidně si je stáhněte i ve formátu PDF.